Návrat ke kořenům v Cestách domů 3

Pohled do vysílacího schématu jednotlivých televizních stanic odhaluje v podstatě jedinou pravdu, k nejúspěšnějším pořadům se řadí původní seriály. I když to někteří nedokáží pochopit, kde berou tak velkou sledovanost, je tomu tak a je potřeba se s tím smířit. O to více se není čemu divit, že se televize snaží do svého portfolia získat co nejvíce takovýchto seriálů. Čas od času se tak setkáváme s pokusem zavést novou značku. Mnohokrát to nevyjde, avšak když se to podaří, je na několik let vystaráno. Zdárným příkladem jsou i Cesty domů. Příběhy dvou znesvářených rodin dokázaly zaujmout diváky natolik, že každé pondělí a středu usedli ke svým přijímačům. Mohli tak být svědky nelehkých okamžiků formujících povahy hlavních hrdinů.

Po třech letech prožili spousty úskalí i šťastných chvil a scénáristi se rozhodli jim dát na okamžik volno. Bernáti a Kosíci tak mizí ze scény, kde ke slovu přicházejí neokoukané postavy pouštějící se do boje s nebezpečnými živly podsvětí. Ano, změnilo se i prostředí. Již nehrají prim nemocniční pokoje a operační sály. Nyní tráví s hrdiny spoustu času na policejní služebně, kde se snaží přijít na kobylku sériovému vrahovi i nedotknutelnému bossovi podsvětí. Ani v jednom případě nebude vůbec snadné přijít s něčím, co by vyšetřování posunulo výrazněji dopředu. Jak si ukážeme policejní práce je mravenčí hledání maličkostí, než se podaří dojít k bodu zlomu. A to pak již jde všechno ráz na ráz. Stačí jen mít dostatek trpělivosti a neodhalit karty příliš brzo.

Jen tak lze nakonec přehrát hráče, co si myslí, že je neporazitelný. A jak se mnozí přesvědčí, i za situace, kdy mají všechny trumfy v ruce, lze být nakonec malý krůček před porážkou. Příslušníci kriminálky si nyní budou moci přeci jen trochu oddychnout, neboť se scénáristé přeci jen rozhodli částečně vrátit do známého prostředí. Cesty domů 3 ke shlédnutí nabízejí návrat ke kořenům, což dozajista ocení příznivci původní sestavy. K té samozřejmě přibudou i nějaké nové, aby mohl být příběh posunut o něco dál. Nová dobrodružství již nyní čekají na své diváky, kteří se tak mají na co těšit. Jejich oblíbený seriál pokračuje v nastoleném duchu, což je důvod se každé pondělí a středu vracet k obrazovkám.